מאחורי כל מוצר שאנחנו משתמשים בו במכשיר הסלולר שלנו, במחשב בעבודה או בבית, יש שפה מסוימת שאפשרה את בניית המוצר ואת האופי השימוש בו. המתכנתים והמפתחים של המוצרים השונים, למדו את השפה באופן מסודר, והשתמשו בה בשביל לבנות עבורנו את המוצר, בין אם זה באופן ספציפי עבורנו ובין אם זה באופן כללי, לכלל המשתמשים שבוחרים להשתמש במוצר שהם ייצרו.

אחת השפות הפופולאריות ביותר לשימוש כיום היא Python. מדובר בשפת תכנות מאוד פופולארית ונפוצה, בזכות היכולת שלה לייצר מבנים פשוטים שיכולים לקרוא ולהביא לידי ביטוי תוכניות מורכבות גם בדרך פשוטה וקלה יחסית.

Python היא שפה מונחה עצמית, פרוצדוראלי ובעלת יכולות פונקציונאליות המתאימה לשימושים שונים, והיא יכולה להתחבר ביחד עם שפות תכנות אחרות, כולל שפות מאוד נפוצות כמו C, C++, ג'אווה ועוד. חשוב לציין, השפה פותחה ברמות שונות במהלך שנות התשעים והפיתוח הסופי שלה בוצע בשנת 2020.

לפני שנסביר לשם מה משתמשים בשפה זו וכיצד אפשר ללמוד אותה, חשוב לומר, למרות שהפיתוח של השפה נפסק, עדיין נעשים בהם שימושים רבים והיא עדיין מאוד פופולארית. מתכנתים רבים עדיין משתמשים בה ולכן מי שרוצה לעסוק בפיתוח אמצעים ממוחשבים שונים, יעשה נכון אם ילמד את השפה בצורה מסודרת ומקצועית.

לשם מה משתמשים בשפת Python?

Python כאמור משתמש לצרכים של פיתוחים מוצרים ממוחשבים שונים. מאחר ומדובר בשפה דינמית, שפה שיכולה להתחבר לשפות שונות ויכולה להציע מגוון רחב של שירותים, אזי שגם השימוש בה נעשה למגוון רחב של מוצרים וצרכים.

בגדול, היא יכולה להתאים לפיתוח תוכנות, אפליקציות, ניהול מוצרים, פרוטוקולים של אתרי אינטרנט, גרפים ועוד שורה ארוכה של מוצרים. חשוב לומר, אחת החברות שמשתמשות בשפה זו היא גולגל במנוע החיפוש שלה, וכן יוטיוב אשר מבוסס לא מעט על שפה זו. נעשה שימוש נרחב בשפה גם לצורך בינה מלאכותית, כריית מידע וכן שירותי ענן.

כיצד לומדים את השפה

בשביל ללמוד Python יש לפנות אל מוסדות ובתי ספר שמלמדים קורס בתחום זה. הקורס אמור להיות מועבר על ידי איש מקצוע שמתמחה בכתיבת השפה ויכול ללמד את הנרשמים אליו, הן מבחינה תיאורטית והן מבחינה מעשית.

במסגרת הקורס, לומדים את רזי השפה, כיצד אפשר להשתמש בה לצורך פיתוח ותכנות מוצרים שונים, כיצד אפשר לשלב אותה עם שפות ואמצעים אחרים ובאופן כללי כיצד ניתן לעשות בה שימושים מגוונים. מעבר לכך, הקורס אמור להכשיר את התלמידים והתלמידות, כיצד להתמודד עם היבטים שונים של השפה, כולל באגים שעלולים להיווצר ויש צורך להתגבר עליהם.

במהלך הקורס, יהיה צורך לבצע פרויקטים שונים וכן לעבור מבחנים אשר יבחנו את רמת הידע והיכולת של כל אחד מהתלמידים והתלמידות, על מנת שיוכלו לסיים ולקבל תעודה.