אם אתם שומרי שבת אתם בוודאי יודעים שישנם מכשירים חשמליים שאי אפשר לוותר עליהם בשבת. המזגן מהווה צורך בסיסי מאוד בעיקר בעונת הקיץ החמה. כדי להפעיל את המזגן בשבת לזמנים קצובים, יש צורך להתקין שעון שבת מיוחד להפעלת המזגן. חיבור שעון שבת למזגן צריך להתבצע רק עם טכנאי מזגנים מוסמך ומקצועי לצורך ביצוע עבודות חשמל מעין אלה בכל סוגי המזגנים.

החשיבות בהתקנת שעון שבת למזגן

התקנת שעון שבת למזגן קיים זה בהחלט אפשרי. שעון שבת למזגן תלת פאזי יעניק לכם לא מעט יתרונות כאשר היתרון המשמעותי ביותר הוא כמובן החיסכון הכלכלי. במקום להפעיל את המזגן לאורך השבת כולה, באמצעות שעון שבת תוכלו לכוון את הפעלת המזגן בשעות ספציפיות שבהם  אתם  מעוניינים שהוא יפעל וכך בעצם אתם גם חוסכים וכמובן שנמנעים מחילול שבת. כידוע, מזגנים פועלים על אנרגיית חשמל מה שאומר שאתם  משלמים עבור הצריכה שלכם. אם המזגן שלכם יפעל לשווא אתם עדיין תשלמו על כך ועל כן, אם עדיין אין לכם שעון שבת במזגן שלכם, זה הזמן לבחור באיש מקצוע שיבצע את העבודה עבורכם.

מעבר לפן הכלכלי, חשוב לזכור כי קיים גם הפן הבטיחותי. מכשירי חשמל הדולקים לאורך זמן  לא רק זוללים חשמל אלא גם עלולים להיות מסוכנים. כמו כן, הם עלולים להישחק בצורה מהירה יותר בשל הפעלה רציפה שלהם שבת שלמה.

מעבר לכך, התקנת שעון שבת למזגן שלכם תסב לכם את הנוחות המקסימלית במהלך השבת. כבר אין צורך לסבול מהעדר מזגן לאורך השבת החמה רק בשל העובדה שחשבתם שהוא לא נצרך ועל  כן בחרתם שלא להדליק אותו או לחילופין, לסבול ממזגן שיקפיא אתכם רק בשל העובדה שבחרתם להדליק אותו לאורך השבת כולה.

כיצד מתקינים בצורה איכותית שעון שבת למזגן?

התקנת שעון שבת למזגן חייב להתבצע בצורה איכותית וזאת כדי שהשעון יפעל בצורה תקינה ובטוחה. במקרים בהם המזגן גדול מדי, כדאי מאוד שנקודת החשמל  תגיע מלוח החשמל, כלומר, יש להתקין נקודת חשמל שתצא ישירות מלוח החשמל אל המזגן. כמו כן, כדאי מאוד לחבר קונטקטור לשעון שבת למזגן שכן ללא התקנתו ישנה סבירות גבוהה מאוד ששעון השבת לא  יעמוד בעומסים ויישרף מה שיגרום לכך שבסופו של דבר תצטרכו תיקון שעות שבת שמתחבר למזגן. כאשר מדובר על מזגנים ישנים יותר, לעיתים העבודה תהיה מורכבת יותר אך אין הדבר אומר שבלתי אפשרי להתקין בהם שעון שבת.

חשוב לדעת  שישנם מזגנים  חדשים אשר מגיעים עם שעון שבת מובנה בהם ועל כן, אם אתם מעוניינים לרכוש מזגן ואתם שומרי שבת, כדאי שתבדקו איזה דגמים מכילים שעון שעת מובנה אשר ללא ספק יקל עליכם בשבת ויאפשר לכם לכוון את הדלקת המזגן וכיבוי המזגן בשעות ספציפיות מבלי שנדרש להביא במיוחד איש מקצוע שיתקין שעון שבת למזגן. ישנם מזגנים חדשים עם מיקרו בקר אשר מאפשר שליטה גם על הטמפרטורה של המזגן.

התקנת שעון שבת למזגן היא עבודה שצריכה להתבצע בצורה מקצועית ויסודית  על ידי חשמלאי מקצועי שמבין בתחום או על ידי טכנאי מזגנים אשר מוסמך בין היתר לבצע את העבודה הנדרשת לצורך חיבור שעון שבת למזגן. כמובן שחשוב מראש לבחור באנשי מקצוע אמינים, מוסמכים ומקצועיים בתחום.