כל מכשיר חשמלי בסופו של דבר נמצא על זמן שאול בעולם הזה. חלק מהציוד הממוחשב מחזיק מעמד יותר זמן וחלק פחות, אבל לא הכל נתון לגורלו של המזל. אתם יכולים לפעמים לבצע פעולות שיאריכו את חיי המכשירים שלכם בבית ובעבודה ולפעמים זה דורש מכם השקעה, אבל במרבית המקרים זה משתלם מאוד, במיוחד כאשר מדובר בציוד יקר או ציוד בעל חשיבות גבוהה לפרנסה שלכם.

אחד הדברים שפוגעים במחשבים של אנשים רבים ברחבי העולם זה החום. החום פוגע במכשיר חשמלי בעיקר כאשר מערכת האיוורור באותו מכשיר אינה עובדת כמו שצריך או אינה עובדת כלל. בכל מחשב תמצאו מאוורר או אפילו יותר מאחד כדי לגרום לו להתקרר. מחשבים שמתחממים עובדים לאט יותר ולעתים גם נתקעים. בשלב מסוים הם גם יכולים לשבוק חיים ולקרוס עם כל המידע שנמצא עליהם. לפעמים אנחנו מחמירים את הבעיה של האוורר במחשב בכך שאנחנו ממקמים את המחשב במקום לא טוב. מתחת לשולחן צמוד לקירות כך שהחום שיוצא ממנו לא מצליח לברוח והמחשב לא מצליח להתקרר. במקרים כאלו חשוב מאוד לוודא שכל הציוד במחשב תקין ושאתם ממקמים את המחשב במקום מאורר.

מומלץ מדי פעם לנקות את המחשב מאבק כדי לתת לו מרווח נשימה ורענון. אבק, למרות שעל פניו נשמע לא מזיק כי הוא בסך הכל לא נראה טוב ומלכלך, יכול לגרום לנזק משמעותי למוצרי חשמל. הוא יכול לגרום לפתחי האוורר להיסתם ובכך לגרום למאווררים לא לעבוד מכיוון שהאבק, יחד עם החום יכול להפוך לדבק. אנשים רבים מחכים מפסח לפסח כדי לנקות את המחשב, אבל מומלץ לעשות זאת לעתים קרובות יותר.

עוד גורם שיכול לפגוע במחשבים זה בעיות של מתח חשמלי. בעיות של מתח, כתוצאה מהפסקת חשמל או מכות ברק או סתם עליה לא ברורה במתח, יכולות לגרום לנזקים רבים במכשירים חשמליים רבים ובתוכם גם המחשבים שלכם. במידה ויש נזק כתוצאה מבעיות של מתח, יכול להיות שתצטרכו להחליף ספק כוח, אבל במקרים חמורים יותר יכול להיות שיהיו בעיות חמורות למחשב. אחד הדברים הגרועים שיכולות לקרות הוא לא דווקא הנזק למחשב עצמו. במקרים רבים תוך כדי עבודה על המחשב נגרמת עליית מתח והמידע שאתם שומרים במחשב יכול להיעלם.

בדיוק כדי למנוע מקרים כאלו מומלץ להשתמש בגנרטורים כדי לוודא שיהיה לכם זמן לכבות את המחשב ולשמור את המידע גם במקרים שאין התראה מראש. מערכות אל פסק למשל הן מערכות אשר דואגות לזרימת מתח יציבה למחשב ויאפשרו לכם זמן לכבות את המחשב ולשמור את המידע מכיוון שהן משמשות כגנרטורים / סוללות למכשירים חשמליים רבים כגון מחשבים, מצלמות אבטחה ועוד מוצרי חשמל רגישים.