כל העסקים בישראל, או לפחות רוב רובם, מתמודדים עם אתגרים רבים: תחרות עזה, רגולציה שלעתים היא מוצדקת ולעתים מכבידה שלא לצורך, רף ציפיות של הלקוחות שלא מפסיק לעלות, ועוד. על-מנת למקסם את סיכויי ההצלחה מומלץ לנצל את פתרונות המחשוב הקיימים, ובעיקר על בסיס התאמה מדויקת לצרכים הספציפיים של כל עסק.

מחשוב ענן

מחשוב ענן הוא הטרנד הלוהט ובולט ביותר בתחום של פתרונות מחשוב לעסקים. המהות של השירות היא העברת פעילויות שונות של העסק ממחשבים שנמצאים פיזית בשטחו אל שרתים וירטואליים, כלומר ענן. באופן דומה במקום לרכוש תוכנות יקרות ולשלם שוב ושוב על כל עדכון, ניתן להשתמש במודל SaaS, כלומר Software as a Service ולחסוך לא מעט כסף. היתרון העיקרי של מחשוב ענן הוא גמישות מרבית, איכות עסקית קריטית בימינו.

אבטחת סייבר

עסקים חשופים ללא מעט סיכונים, ולכן נדרשים גם שירותי אבטחת מידע והגנה בפני פשעי סייבר. בפרט ישנם פתרונות מחשוב לעסקים שמבטיחים מקסימום מוגנות בפני וירוסים שעלולים להשבית את הפעילות, וכן בפני מתקפות של פושעים דיגיטליים שמטרתן סחיטה וקבלת כופר (בתמורה לשחרור המידע יקר הערך שבארגון או בחברה).

הלפ דסק

פתרון מחשוב לעסק שמטפל בכל סוגי התקלות האפשריות: פעולה איטית, תיקיות ש"נעלמו", תקלות במייל, הגדרות לא נכונות, חיבור לא יציב לאינטרנט ועוד. הלפ דסק מקצועי חייב להיות זמין, ואם מדובר בעסק שעובד מסביב לשעון גם הוא חייב להיות זמין 24/7. ברוב המקרים הטיפול יתבצע מרחוק, במהירות וביעילות.

עוד פתרונות מחשוב לעסקים שכדאי לשקול

כל הנ"ל הם כמובן רק חלק מפתרונות המחשוב לעסק הקיימים כיום. העידן הדיגיטלי שבו אנחנו חיים מוביל לפיתוח עוד ועוד מערכות שמשפרות את ניצול המחשבים בחברה ומאפשרות לעובדים להתרכז בתחום המומחיות האמיתי שלהם. דוגמאות נוספות של פתרונות מחשוב לעסקים שכדאי לשקול את השימוש בהן הן מערכת CRM (לניהול קשרי לקוחות), גיבוי בענן, מערכת BPM (ניהול תהליכים עסקיים), מערכות ספציפיות בתחום הפעילות של העסק (למשל תוכנות עיצוב בתלת מימד למשרד אדריכלים) ועוד.