התחום המקצועי מתחלק לשני סוגים – האחד, יש מקצועות אשר יאלצו אתכם  להיות בעלי כישרון. השני, יש מקצועות אשר יאלצו אתכם לעבור הכשרה כוללנית במשך הרבה זמן, כאשר היא תיגמר תהיו מורשים לעסוק במקצוע כל שהוא. אחד מן המקצועות שייאלצו אתכם לגלות כישרון הוא התחום של עיצוב אתרים.

עיצוב אתרים הינו תחום משגשג – 

עיצוב אתרים הוא זה שיתרגם את המאמץ הפיזי שלכם ויעצב אותה בנראות ויזואלית מזמינה וכן נגישה. זה הוא הגורם שבעטיו קיים מעצב של אתרים, אשר מצטרף לבונה של אתרים ומלביש על הקוד של האתר שלכם כל מיני פרמטרים פיזיים של עיצוב, כמו למשל – מגוון רב של תבניות, לחצנים וטייטלים. עיצוב אתרים מתחלק לשלושה סוגים כלהלן – 

  • עיצוב של מוצר – כחלק ממכלול מחברה אשר מפתחת מוצרים, יש בנמצא נושאי תפקיד אשר אמונים על העיצוב של המוצר והפיכה שלו לכדי מושכת בעיני המתבונן.
  • עיצוב פנים – איש מקצוע אשר ידאג לעיצוב של חלל העסק או החברה שלכם.
  • עיצוב אופנה – עיצוב אביזרי ביגוד מודרניים ויצירה של משהו עכשווי.

היעד המרכזי של עיצוב אתרים הינה הפיכת המוצר ליותר מושך בנראות שלו ובנינוחות.

ההסמכה אשר מבוקשת על ידי עיצוב אתרים – 

מעצב של אתרעם עשוי לקבל הסמכה על ידי תהליך שלוקח הרבה זמן ומייגע, אבל בלי התכונה של כישרון של עיצוב אתרים סביר להניח כי לא ישגשג במהלך עבודתו. מעצב אתרים נדרש לכדי כישרון של עיצוב אתרים ההסמכה שעליו לעבור היא מנעד רב של קורסים בעיצוב אשר יעניקו בידיו עשיית שימוש במגוון תוכנות, בהם עושים שימוש כיום בדרך כלל מעצבים של אתרים כאשר הם עוברים הסמכה של קורס ללימוד באחד הקולג'ים ללימודי אינטרנט או ללימוד תואר בשנקר או לחלופים בבצלאל.  מעצב של אתרים הוא כל תרגום חיצוני של קוד האת בהתאם לדרישות של הלקוחות שלכם.

אחת הבעיות של מעצבים של האתרים טמונה ביכולת למלא בצורה מדויקת אחר הצרכים של הלקוח. יש לקוחות שיהיו שבעי רצון מהסקיצה ההתחלתית, מה שיביא את המעצבים של האתר לכדי בנייה ועיצוב של כמה סקיצות בעלות שעות עבודה אשר אינן מבוטלות.