מנדפים כימיים לנוחות מעבדות המחקר קיימים באופציה הקבועה או הניידת על פי הצרכים הייחודיים של כל מעבדה.

בדרך כלל הייצור של היחידות הם בגדלים שונים מהחומרים פוליפרופילן או ממתכת. המנדפים האקטיביים כוללים גם מערכת VAV , זרימת אוויר למינרית או לחילופין בWET SCRUBBER.

מנדף כימי קבוע

מנדף כימי קבוע הוא מנדף מתוחכם וחדשני המיוצר מפוליפרופילן בלתי מאכל. חומר הייחודי זה הוא בעל עמידות גבוהה לכימיקלים שונים.

תפקידו של מנדף כימי הוא להגן על עובדי המעבדה בעת העבודה עם גזים מסוכנים ועם חומצות או תמיסות אורגניות מפני אדים רעילים. בכל מנדף כימי קיים חיישן שתפקידו להתריע על כך שהעובדים ממוקמים קרוב מדי למכשיר ועל פי הנחיצות החלון נפתח ונסגר באופן אוטומטי.

הפעולה הטכנית שמבצע מנדף כימי היא שאיבת האדים הכימיים המזיקים ופליטתם החוצה אל מחוץ לשטח הבניין באמצעות מפוח חיצוני הקיים על הקיר החיצוני או לחילופין על הגג. המפוח מתאים את קצב העבודה שלו לפתיחת וסגירת החלון וכך חוסך אנרגיה.

לנוחות מקסימלית קיימים במכשיר קירות שקופים מזכוכית המאפשרים למידה של התהליך תוך כדי התהוותו בתוך המכשיר.

מנדף כימי מותאם לתקנים הבין לאומיים המחמירים בתחום זה.

מערכת ה – VAV

מערכת הVAV מודדת באמצעות חיישן חדשני את מהירות זרימת האוויר באמצעות חיישן איכותי ומתקדם המתרגם זאת לסינגל אנלוגי המשדר את הנתונים למשנה תדרים.

מערכת זו קלה מאד לתפעל. אפשר לכייל אותה, לכוון את ההתראות כיון שזהו מוצר אינטגרלי המכיל את כל הפונקציות והוא בטוח לשימוש.

מנדף כימי נייד

מנדף כימי נייד עשוי גם הוא מהחומר פוליפרופילן היוצר סביבת עבודה בטיחותית לעובדי המעבדה לאו העובדה שהם עוסקים בבדיקות הכוללים חומרים מסוכנים כמו כימיקלים כבדים וחומצות.

עקב הדאגה לעובדים מצד אחד והחומרים החזקים שעימם עובדים מצד שני, הרכיבים החשמליים והמכאניים מיוצרים על ידי ספקים מובילים בין לאומיים כולל AAF ארה"ב, המייצרים את הפריטים האיכותיים על פי התקנים הבין לאומיים המחמירים בעניין זה.

מנדף כימי נייד מיוצר על פי צרכי הלקוח. על פי גודל היחידה הרצוי ועל פי הנקודות האקוטיות הנחוצות בתוכו התואמות את אופיו של העסק.