במידה ובעבר קנייה של טלוויזיה התאפיינה בגודל המסך שלה, בעלות שלה ובמענק של תעודת האחריות עבורה, כי אם היום בשוק קיים שפע של טלוויזיה 4K בעלת כל מיני מערכות הפעלה, המון פיצ'רים וטיב של תצוגה. בעת האחרונה הוביל שר האוצר כחלון להסרה של המס על גבי טלוויזיה למעלה מחמישים אינץ', דבר אשר הביא למצב שבו העלות של טלוויזיה גדולה יותר נמוכה במספר מאות ₪. חברות של משלוחים מאפשרות לכם לבצע הזמנה בפשטות של טלוויזיה מכל אתרים ברחבי תבל בעלות קבועה ועם כל השפע הזה, כיצד תבצעו בחירה בטלוויזיה מושלמת אשר הולמת את הצרכים שלכם? לאחר שתסיימו לבצע בחירה של גודל המסך אשר דרוש לכם, קיימים עוד הרבה נתונים אשר עליהם אתם עשויים לתת את הדעת, כמו למשל – מערכת של הפעלה, הסוג של הפנל או רמה של רזולוציה וכיוצא בזה.

מה הם היתרונות אשר קיימים בתוך טלוויזיה 4K?

  • מה שלא הגיתם בו – רוב רובכם תבכרו לתלות את הטלוויזיה על גבי הקיר בבית שלכם והיום יש בנמצא פנלים דקיקים וכן פשוטים לעומת שנים קודמות, אבל כאשר מבצעים קנייה של מתקן תלייה עבור טלוויזיה, עליכם לבדוק כי יכולת הנשיאה שלו תהלום את המסה של הטלוויזיה שלכם. כמו כן, כדאי לכם ביותר להשקיע ברכישה של כבר, אשר בא ביחד עם הטלוויזיה שלכם אשר אותה קניתם מבעוד מועד. תקנו ביחד עם הטלוויזיה החדשה כבל UDMI מיטבי ורצוי כי תוותרו על הכבל אשר מצטרף לטלוויזיה החדשה שלכם, אלא אם כן קניתם טלוויזיה מתקדמת ביותר וכתוב על גבי האריזה כי הכבל בטיב מעולה, בכל מצב באפשרותכם לשמור את הכבל אשר בא ביחד עם הקופסא למצב של חירום.
  • קיומה של רזולוציה – הרזולוציה הינה הכמות של הפיקסל אשר מצויה על צג המסך ואין עסקינן בדבר קטן – ככל שהרזולוציה יותר רבה, כך גדולה יותר החדות של התמונה בטלוויזיה החדשה שלכם. במציאות של היום אפשר עדיין לקנות צג של מסך אשר כלול בו רזולוציה רק של HD , הווה אומר, אלף ושמונים, שבע מאות ועשרים איקס פיקסל, בדרך כלל הרזולוציה המעטה תבוא בצג מסך שעלותו פחותה ביותר או צג של מסך בגודל שך שלושים ושניים אינץ'. כדאי לכם באופן גורף – תרכשו רק טלוויזיה בעלת טיב של HD. השידור המסחרי במדינת ישראל התחיל לשדר רק בטיב של FULL HD ובנטפליקס אפשר למצור כיום תכנים בארבעה K, באם ברצונכם לחסוך בהרבה הוצאות, עליכם לבצע התפשרות על רזולוציה של מינימום FULL HD. רזולוציה של ארבעה קיי או אשר עונה לכינוי של K ULTRA HD , וידועה אף בכינוי של UHD הינה טיב של הפרדה פי ארבעה מאשר FULL HD. במציאות של היום קיים שפע של תכנים, אשר משודרים ברזולוציה זו ובמידה והנכם רוכשים טלוויזיה בראייה של הרבה שנים, אל תבצעו פשרה על פחות מטלוויזיה 4 קיי. עלות שלהן אומנם רבה יותר, אבל קיימת היתכנות רבה וניתן למצוא טלוויזיה הולמת ללא שבירה של קופה של חיסכון.