הישראלים באופי שלהם, הם אנשים שלא תמיד מתנהלים בצורה חכמה בכל מה שנוגע לתחום הפיננסי. זה נובע משנים של חינוך פיננסי לוקה בחסר, שהפכנו לכדי הרגלים יום יומיים מסוכנים. והיום, לאחר שנים רבות של הזנחה ובעיתיות בתחום, התחילה המדינה להבין עד כמה מדובר במצב בעייתי. בנוסף לכך, אל לנו לשכוח את מערכת הפיננסים המורכבת איתה אנחנו מתמודדים והתוצאה היא אחת ויחידה – קושי רב לאתר כספים ולעקוב אחרי זכויות של לקוחות. כדי להתמודד עם הבעיה, במדינת ישראל הוחלט על יצירת מאגר מידע בשם הר הכסף איתו ניתן לדלות את המידע החשוב ביותר על כל אזרח במדינה ולבצע החלטות שקולות.

מה תפקידו של הר הכסף?

כדי להביא לכדי ידיעת הציבור את זכויותיו הפיננסיות, נוצר מנוע החיפוש הר הכסף. המטרות העיקריות של הר הכסף הן:

  1. מיפוי כללי ורחב של כלל המקורות הפיננסיים הקיימים בישראל, לכדי מאגר מידע אחד גדול וברור.
  2. ניהול של מאגר המידע תחת אחריותו של משרד האוצר, אשר מחייב את חברות הכספים להעביר מידע באופן קבוע ככל ויש להן מידע לספק.
  3. יכולות לעלות על כספים אבודים ששייכים ללקוחות ולמנוע מצב של שימוש לא ראוי בכספי ציבור למטרות של החברות הגדולות במשק.
  4. יצירת נגישות למידע, בשלבים שונים של החיים, על מנת לאפשר ניצול ראוי של משאבים כלכליים על ידי הציבור.

הפתרון לבעיות הכלכליות שלכם, מונח לפניכם

אם מצאתם את עצמכם מתמודדים אם בעיות כלכליות קשות בתקופה האחרונה, ואתם לא רוצים לפנות לבנקים לקבלת משכנתא, יש לכם פתרון זמין שיכול להציל אתכם. חיפוש מהיר באתר הר הכסף יגלה לכם בצורה מאוד ברורה וקלה לניתוח את כלל המקורות הכלכליים של בני המשפחה השונים. כך שאתם תוכלו לנצל את הכספים שאתם זכאיים להם בצורה הנכונה ביותר למשפחה שלכם. וכן, למצמצם את הצורך בסיוע כלכלי חיצוני ועדיין לשמור על רמת החיים המוכרת לכם. זו היא הדרך הנכונה והיעילה ביותר בה אתם יכולים לנהל את משק הבית שלכם.