כאשר נכנס עולם האינטרנט אל חיינו, כל המומחים הציגו שני יתרונות בולטים לגביו, הראשון, מדובר בכלי שמנגיש מידע ומאפשר לכל אחד למצוא את מה שהוא מחפש ולדעת את מה שהוא רוצה. השני, דרך האינטרנט ניתן לייצר קשר עם אנשים מכל העולם בצורה נוחה ופשוטה, בין אם מדובר באדם שנמצא בקצה השני של העולם ובין אם מדובר בקומה מעל.

עם הזמן פותחו כלים ומערכות שונות, שמטרתן באמת היתה לספק לנו אפשרות לייצר קשרים עם אנשים אחרים. כאשר בפרט נוצרו מערכות וכלים להכרויות לצרכים רומנטיים, כלומר ליצירת מערכות יחסים זוגיות בין גברים ונשים, או בני אותו מין.

אפליקציות הכרויות למובייל וכן אתרי הכרויות הפכו לקרקע פורייה ליצירת קשרים שכאלה, ואכן לא מעט צעירים וצעירות בוחרים היום להשתמש בהן, במקום להשתמש בשיטות הישנות והמוכרות לחיפוש אחר קשרים כאלה. גם אם מדובר בגישה אשר יש הסבורים שהיא הרבה "קרה" מאשר היכרות בבית קפה, פאב או בכל מקום אחר.

אחת השאלות שעולות בהקשר זה, האם אפליקציות הכרויות למובייל או אתרי הכרויות בפרט, יש להם יתרון על פני כלים אחרים שנמצאים ברשת האינטרנט ומהווים כלי ליצירת קשרים חברתיים. בין אם זה רשתות חברתיות, תוכנות צ'אטים, פורומים ועוד. מדובר במערכות פופולאריות מאוד אשר גם בהן אנחנו יכולים למצוא כמות מאוד גדולה של משתמשים, אך השאלה היא, האם הן באמת מתאימות ליצירת קשרים רומנטיים, או שמא לשם כך יש לפנות לאפליקציות ואתרים שמיועדים לכך.

מה ההבדלים בין השניים

לפני שנציג את ההבדלים בין אפליקציות הכרויות למובייל ואתרי הכרויות לבין אותן מערכות, חשוב להדגיש, גם פה וגם פה, אפשר לייצר קשרים חברתיים, כלומר, יש לא מעט אנשים שאכן הכירו דרך פייסבוק או דרך תוכנות צ'אטים. אך השאלה היא, האם זה הכלי הנכון להשתמש בו לשם כך.

היתרון של אפליקציות הכרויות למובייל או אתרי הכרויות על פני מערכות אחרות הוא, שלכאן מגיעים אנשים, גברים ונשים, שמחפשים קשר רומנטי, הם נרשמים, משלמים דמי מנוי ועושים את כל הפעולות הנדרשות מתוך כוונה להכיר בן או בת זוג.

לעומת זאת, מערכות אחרות לא בהכרח מיועדות לכך, הן מיועדות ליצירת קשרים אך לא בהכרח רומנטיים, הרבה פעמים מי שנכנס לשם מגיע מתוך כוונה להיות שם, לפעמים כי כולם שם, ולא בשביל למצוא קשר רומנטי.

יתרון אחר הוא שאותן אפליקציות ואתרי הכרויות בנויים באופן כזה בשביל לאפשר לגברים ולנשים למצוא את מה שהם מחפשים בשביל לייצר קשר רומנטי. הממשק בנוי כך, כל המערכת בנויה לשם כך. זו המטרה שלה.

לעומת זאת, פייסבוק, צ'אטים ופורומים, לא בנויים ספציפית לשם כך, ולכן הן לא תמיד יכולות לספק עבור גברים ונשים את האפשרויות שאותן אפליקציות ואותם אתרים, כן מספקים.