מה הוא שרת וירטואלי בענן?

שרת וירטואלי הוא שרת המספק גמישות מירבית ואידיאלית בכל מה שקשור לכוח של מחשוב העסק שלכם ולרכיבי החומרה שלו. למעשה, שרת וירטואלי (או בקיצור VPS , ראשי התיבות של Virtual Private Server) מבטיח ביצועיים מצוינים במקביל לרמת אבטחה גבוהה ביותר. כחלק ממגוון שירותי מחשוב ענן המספקים וירטואליזציה, השרת הווירטואלי ממוקם בחוות שרתים מרוחקת.

למי מתאים שירותי מחשוב ענן?

אם אתם רוצים לארח אתרי אינטרנט, אפליקציות אינטרנט או סביבות פיתוח QA – שרת וירטואלי הוא הפתרון שחיפשתם.
כמו כן, אם אתם בעלי אתר פופולרי בעל תעבורת גולשים גדולה – שרת וירטואלי בענן יתאים בדיוק לעסק שלכם. 

קצת על שרתים וירטואליים בענן

מרבית השרתים מגיעים עם מערכת ההפעלה Linux Centos, אבל אם יותר נוח לכם תמיד תוכלו להתקין Windows SPLA. 

עבור שרתי Linux, שרת וירטואלי בענן מספר גישת SSH מלאה. מדובר בסוג מסוים של פרוטוקול תקשורת בין מחשבים, המאפשר, לאחר תהליך התחברות למערכת באופן בטוח, לבצע פעולות על המחשב מרחוק. בכך פרוטוקול תקשורת זה מאפשר תקשורת מאובטחת ומוצפנת בין שני מחשבים, גם כאשר הרשתות לא מאובטחות. 

עבור שרתי Windows השרת הווירטואלי מספק לבעל העסק גישה בשלט רחוק לשרת (Remote Desktop).

מהם היתרונות של שרת וירטואלי?

קיימים יתרונות ברורים לשרתים וירטואליים בענן על פני שרתים מקומיים, שכן שרתים וירטואליים הם טכנולוגיים ומתקדמים בהרבה.
הזמינות והנגישות שלהם הם חסרי תקדים, שכן השרת הווירטואלי מספק גישה לכל המידע העסקי שבשולחן העבודה דרך Remote Desktop – מכל מקום שרק תרצו, מתי שרק תרצו. 

למה צריך גיבוי שרת וירטואלי?

כל המידע שלנו בשרת הווירטואלי חייב להיות מגובה. אחרי הכול, זהו מידע משמעותי ויקר לעסק שלנו. אם המידע הזה יגיע לידיים לא נכונות – הדבר יגרור פגיעה קשה בעסק שלנו. 

עם עידן המחשבים שפיתח את העולם מקצה לקצה, הגיעו גם איומים חדשים, איומי רשת. תוכנות זדון, וירוסים, מתקפות כופר, מתקפות סייבר ועוד שלל איומים נוספים מצד האקרים שונים, מהווים סכנה על מאגר הנתונים העסקי שלך. פריצות אלו יכולות למחוק קבצים, תיקיות ועוד מידע חיוני של העסק שלך. בנוסף, יכולות לקרות גם טעויות אנוש שיובילו למחיקת קבצים בלי כוונה, או כל מקרה אחר שאי אפשר לצפות מראש. האם תרצה להסתכן באובדן כל הנתונים של העסק?

ברור שלא. ובדיוק לשם כך ישנו גיבוי השרת הווירטואלי. הגיבוי מגבה את כל הנתונים, המידע, הקבצים והתיקיות באופן אוטומטי ישירות לענן.
גיבוי שרת וירטואלי הוא גלגל ההצלה שלך, העוגן שלך, חגורת הבטיחות שלך. ואין מצב שהעסק שלך מתחיל להפליג קדימה בלעדיו.

לקבלת פרטים נוספים על גיבוי שרת וירטואלי בענן צרו איתנו קשר כבר עכשיו, ותוכלו להיות בטוחים שהמידע שלכם מאובטח, שמור ומוגן.